Bu projeyi sevdik!

Scouting, yani yerel karşılığıyla “Oyuncu izciliği”ne mevcut futbol dinamikleri tarafından verilen önem fazlalaştıkça, her alanda olduğu gibi bu alanda da bir dijital dönüşüm yaşanıyor ve internet tabanlı girişimlerin sayısı artmaya başlıyor.  Sektördeki güncel gelişmelerin takibini yaparken, bu girişimlere ve yeniliklere de oldukça önem veriyor, gözümüze çarpan projeleri detaylı biçimde inceliyoruz.. Ek olarak; bu süreçte, yerli girişimleri daha iyi takip etmek, hatta bunlara mümkün olduğu ölçüde destek vermeye de ayrıca gayret ediyoruz.

Ve açıkçası şunu da söylemeliyiz; 2015 yılında(Academy Sportive’in kuruluş aşamasında) ilerleyen senelerde hayata geçirme hayalini kurduğumuz kitle kaynaklı online scouting projelerinden birinin, bizlerle benzer hayaller kuran başka sektör oyuncuları tarafından hayata geçirildiğini görmekten de pişmanlıkla(Bizden hızlı davrandılar) karışık bir mutluluk duyduk.

Bu; PlayersDB.
Oyuncu izciliğine ilgi duyanlara hünerlerini sergileme fırsatı sunuyor. “Scout kariyerine bugün başla” sloganıyla yola çıkan, özel algoritması ve sabit rapor şeması ile platforma üye olan herkese kolaylıkla gözlem raporları oluşturma ve oyuncu puanlama imkanı sunan PlayersDB, değerlendiricilere ise oyuncular hakkında birden fazla göz tarafından yapılan değerlendirmelere ulaşma imkanı sunacak. Puanlama verileri ise, ilerleyen dönemlerde futbolun IMDB’sinin Türkiye merkezli olmasını sağlayabilir.

Ve mutluluk duyarak ifade etmeliyim; PlayersDB’nin içinde biz de olacağız. (Profilimize göz atın!)
Eğer sizler de yorum ve görüşlerinizle oyuncu izciliği alanında bir yola çıkmak istiyorsanız, PlayersDB sizler için iyi bir başlangıç adımı olabilir.

Gökhan Sezer
Academy Sportive
https://twitter.com/gkhnszr